FASHION

it’s quite nice but yet intimidating

Screen Shot 2016-07-16 at 15.40.54

my stylization on Prima Moda blog

I had a little break from blogging because of some problems. I was also quite busy and the situation in Niece just get me down.

It just doesn’t feel right to me to write about clothes and shoes while something like this happened. I was watching bbc and crying when I saw the testimony of one of victims.

But I guess we need to try to live again and do what makes us happy, even more than before.

I was planning to post few pictures from Essie Counture event I was invited on Thursday but first something that gave me a big smile this morning.

I was featured (as a celebrity – oh noooooo!) on Prima Moda’s blog. I always loved their shoes and its kinda cool!

Mała przerwa w blogowaniu. Byłam trochę zajęta, było trochę problemów, a później to wydarzenie w Nicei. 

Nie miałam ochoty ani tutaj ani na Instagramie pisać o tak błahych rzeczach jak ubrania i inne przyziemne sprawy. Oglądając BBC i zeznania jednego ze świadków tak się popłakałam, że tak szczerze to naprawdę nie miałam ochoty już na nic.

Ale blog i robienie zdjęć sprawia mi przyjemność, więc było wiadomym, że w końcu tu wrócę. Planowałam wkleić parę zdjęć z pokazu najnowszej gamy lakierów Essie Couture, na który mnie zaproszono, ale najpierw coś co sprawiło mi dzisiejszego ranka wielką przyjemność (ale też zakłopotanie). Odkryłam, że moje zdjęcia pojawiły sie na blogu Prima Moda – marki którą zawsze lubiłam i cenie za jakość. Fajnie tak … chyba? Troszkę mnie to onieśmieliło, ale również wywołało usmiech na twarzy.

Ps. Aaaah uwielbiam pana Macieja Orłosia i Małgosię Sochę ;)))

Screen Shot 2016-07-16 at 15.53.02

Screen Shot 2016-07-17 at 00.04.34

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.