FASHION

I do not have a snapchat

but I still can make some videos

Sometimes I am curious what other people send on their snapchat but I think it is another aplication which distract us from here and now. For me it is too much: Facebook, blog, instagram, snapchat, youtube, twitter ect. I have my personal account on Facebook and my fashion/Photography space on the blog and instagram and I think it is enough. I know that it is good way to promote ourself but I guess I’ve never been too good at it ;)

I like to make same short clips (I still have some from Thailand) but I will show them here and on my Instagram (honestly I am thinking about youtube:P) I kept on hold creating my instagram account for such a long time and now I love it so much and regret that it too me so long … I hope I will not regret not having the Snap (but still I am 99% sure I won’t!).

We will see soon enough I guess.

Details and more pictures from this photoshoot next time.

xo.

Czasem ciekawi mnie co inni wysyłają na Snapchat’ie. Jest kilka dziewyczyn, których filmiki np. z pięknie urządzonych mieszkań czy egzotycznych podróży chętnie bym zobaczyła. Jednak jestem uparciuchem i jak sobie cos naprawdę postanowię to sie tego trzymam. Mysle, ze to kolejna aplikacja, która odrywa nas od tu i teraz, i jest juz tego dla mnie po prostu za duzo. Mam prywatne konto na Facebook’u, Instagram i blog dla swoich zdjec i to mi w zupełności wystarczy. Wiem, ze jest to kolejne miejsce gdzie można sie wypromować, ale najwidoczniej nie jestem w tym dobra i nie do końca mi na tym zależy. 

Zawsze przeciez moge wrzucić taki filmik tutaj lub na Instagramie, a mam ich wciąż kilka (filmiki z Tajlandii wciąż czekają na swoja kolej). 

Wstrzymywalam sie z założeniem Instagrama bardzo długo, a teraz uwielbiam te aplikacje. Mam nadzieje (a raczej jestem pewna), ze nie będę tego żałować, ale snapom mowie nie ;)

xo.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.