FASHION

a girl who miss nyc

2Q0B0365

… fashion week is about to an and …

… after New York, London, Milan the only city left is Paris … and I am thinking to go there but all depends on the weather :p

Watching the photos of these stylish girls around the city make me miss the BIG Apple even more. I was there last summer and I will keep the beautiful memories deep in my heart. My favorite places? Soho and Bryant Park – where I we were finishing every day by watching “Person of interest” on my ipad :)

Some never published snaps from the trip.

Po Nowym Jork’u, Londynie, Mediolanie kolej na Paryż. Fashion week dobiega końca i zastanawiam się czy nie pojechać do Paryża w ten weekend. Wszystko zależy od pogody i od tego czy uda mi się trochę odpocząć po ostatnich podróżach.

Z ciekawością prześledziłem zdjecia z Nowojorksiego tygodnia mody i na nowo obudziły sie we mnie wspomnienia zeszłorocznych wakacji. Uwielbiam to miasto i jego specyficzny klimat. Moje ulubione miejsce to Soho i Bryant Park, w którym kończyłam każdy dzien zajadając sie smakołykami kupionymi na Dworcu Centralnym i oglądając “Person of interest” na moim iPadzie.

2Q0B0283 2Q0B0279 2Q0B0337 2Q0B03802Q0B0285

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.