FASHION

If everyone has it I don’t wan’t it

IMG_1650

I need to say that I am a real fashion rebel. When I see some new trend that everyone has I immediately don’t want it …

I guess I get bored too easily. I had this problem with wedge snickers (I still hesitate even though I love them), zara envelope shorts or parka jacket. Now I am thinking about buying over knee boots but because I see them too often I am not sure anymore ;)

 I just put my black socks to check if I feel comfortable with something above my knee and above all to just stay worm.

Ok, enough of complaining!

Photos of amazing day. The weather is just beautiful. I love discover backstreets like this one.

And of course coffee and something sweet in Le Pain Quotidien.

Chyba mogę już śmiało stwierdzić, że jestem buntownikiem, jeśli chodzi o kwestie mody. Nigdy nie będę “trendy”, bo nie lubię mieć tego co wszyscy. Może po prostu zbyt szybko się nudzę? Spotkałam się z tym problemem kiedy modne były adidasy na koturnie (nadal mi się podobają i nadal się wstrzymuję z ich kupnem), spódniczka kopertowa zary czy kurtka “parka”. Teraz jestem na etapie kupowania kozaczków ponad kolano i ponieważ widziałam je już wszędzie, nie jestem pewna czy nadal je chcę ;)

W tym zestawie założyłam długie skarpetki, po pierwsze, aby sprawdzić jak będę się czuła z czymś powyżej kolana, a po drugie, żeby najzwyczajniej w świecie było mi ciepło.

Dosyć marudzenia! Zdjęcia z cudownego dnia, zrobione w zakamarkach Brukseli. Później rozgrzała nas kawa i słodkości w Le Pain Quotidien.

first second three

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.